Kobieta trzyma małego psa na kolanach. Pies przy stole. Psia kawiarnia.
8 listopada 2017

Przewodnik po psich kawiarniach: Cz. III – Lille (Francja)

Dziś kontynuujemy naszą podróż po psich kawiarniach. Takie obiekty znajdziemy nie tylko w Azji czy Stanach Zjednoczonych, ale i w Europie. Odwiedźmy Lille, miasteczko położone we Francji.

Le Waf Cafe Chiens

to kawiarnia mogąca pomieścić naraz do trzydziestu gości. Stałymi mieszkańcami (tzw. rezydentami) jest pięć psów różnych ras: Wookie, Pyme, Muffy, Zazou oraz Marley. Oprócz nich, w kawiarni przebywają zawsze cztery dodatkowe zwierzęta, które można zaadoptować. Gdy jeden z psów znajduje kochający dom, na jego miejscu pojawia się kolejny. Tym sposobem, dzięki ciągłej rotacji porzuconych psów, większa liczba czworonogów ma szansę na adopcję.

Ophélie Poillio, założyciel kawiarni, chciałby docelowo stworzyć całą sieć podobnych miejsc w taki sposób, by – jak sam mówi – stały się „Starbucksem dla psów”. Nie chodzi jedynie o serwowanie najlepszej kawy, ale przede wszystkim o rozpoznawalność, która zaowocować może zmniejszeniem liczby błąkających się, niechcianych zwierząt. Właściciel Le Waf Cafe Chiens reklamuje ją również jako idealny lokal na niedzielny brunch.

W cenie 5 euro klienci mają możliwość napić się herbaty lub kawy, a także… zagrać w squasha. Płacąc 3 euro więcej uzyskuje się dostęp do ciast i smoothies. Lokal zachęca także do innych aktywności: odwiedzający mogą wyprowadzić wybranego psa na spacer, a nawet zapisać się na prowadzone na miejscu szkolenie dla właścicieli czworonogów.

Przenieśmy się na chwilę do Lille i przekonajmy się, na czym polega wyjątkowość tego miejsca:

Blog zdrowy pies

redakcja serwisu Każdy pies zasługuje na wyjątkowe traktowanie, dlatego wspólnie ze sklepem miesodlapsow.pl pragniemy podzielić się z Wami naszą wiedzą