animals-1210206_1920
11 lipca 2016

Czego nie podawać psu? Cz. 2.

Czekolada, orzechy makadamia, awokado… jest mnóstwo pyszności, które my – ludzie uwielbiamy. Niestety, nie możemy podawać ich psom. Pisaliśmy już o tym tutaj. Jednak, jak się okazuje, produktów, które powinniśmy trzymać z dala od psa jest dużo więcej. Właśnie o nich dziś opowiemy.

Kolejnym przysmakiem, którego nie powinnyśmy podawać psom, jest pieczywo. Chleb biały, zalegający długo w psich żołądkach, jest przyczyną zaparć. Z kolei razowy powoduje wzdęcia, a w konsekwencji nawet skręt żołądka.

Triosiarczan sodu, który powstaje podczas trawienia cebuli, jest również toksyczny dla psów. Powoduje rozpad czerwonych krwinek i anemię.

Nie podawajmy psu także ciasta drożdżowego. Jego fermentacja w przewodzie pokarmowym prowadzi do wzdęć i problemów z jelitami. Warzywa z rodziny liliowatych: szczypiorek, czosnek czy por, podobnie jak cebula są szkodliwe.

Co ciekawe, w kontekście psów powinniśmy unikać także cynamonu, który zawiera kumarynę – jej wysokie stężenie może uszkadzać układ pokarmowy. Spożywanie cynamonu przez psy prowadzi do uszkodzeń wątroby, a nawet śmierci!

Jedna z bardzo popularnych przypraw, gałka muszkatołowa, może wyrządzić naszym psiakom ogromną krzywdę. Jej spożywanie przez psy prowadzi do uszkodzenia układu nerwowego i drgawek.

Nie podawajmy psom również winogron, rodzynek, kawy, herbaty, coli, surowych ziemniaków i warzyw strączkowych. Dbajmy o dietę naszych czworonożnych przyjaciół – jak się okazuje, coś, co dla nas jest nieszkodliwe, naszym zwierzakom może wyrządzić wiele złego!

Blog zdrowy pies

redakcja serwisu Każdy pies zasługuje na wyjątkowe traktowanie, dlatego wspólnie ze sklepem miesodlapsow.pl pragniemy podzielić się z Wami naszą wiedzą