3
8 lutego 2017

Buty na zimę dla psa – tak czy nie?

Buty dla psa wciąż są dość kontrowersyjnym tematem. Kupować czy nie kupować? Dziś  spróbujemy przekonać tych z was, którzy podchodzą do tego tematu sceptycznie albo utwierdzić w przekonaniu osoby, które popierają ten pomysł. Nie jesteśmy za tym, aby ubierać nasze czworonogi dla rozrywki – nie o to chodzi. Jednak zimą dość często zdarzają się sytuacje, kiedy obuwie dla psów jest niezbędne. Poniżej kilka powodów.

Po pierwsze – mróz. Szczególnie dotkliwy dla małych psów i tych z krótką sierścią. Oprócz ubranka na ciało, warto zainwestować w buty, ponieważ łapy małych psów bardzo szybko marzną i po kilku minutach spaceru trzeba wracać do domu.

Po drugie – sól drogowa. Sypana w miastach sól drogowa zawiera substancje chemiczne, które wysuszają i powodują pęknięcia opuszków psich łap. W efekcie mogą tworzyć się rany, które będą trudne do zagojenia.

Po trzecie – zalegający pomiędzy palcami śnieg. Bardzo często zimą śnieg albo nawet kulki lodu dostają się pomiędzy palce, co przy dłuższych spacerach powoduje głębokie, czasem nawet krwawiące rany. Przed wyjściem można spróbować posmarować łapy psa lanoliną lub wazeliną – wtedy zmniejszymy ryzyko otarć. Ale istnieje ryzyko zlizania nałożonej warstwy ochronnej przez naszego pupila.

Kiedy psie buty są najbardziej wskazane? Na pewno wtedy, gdy mamy psy miniaturki albo te z krótką sierścią, bo to one najszybciej marzną. Ponadto, warto zainwestować w buty w przypadku, gdy biegamy z psami w zaprzęgu. Wtedy szczególnie ważne jest zakupienie obuwia, ponieważ psy biegają po różnej nawierzchni, kładą duży nacisk na łapy, przez co są one dodatkowo narażone na uszkodzenia. Kolejną sytuacją jest chora łapa psa. Wtedy wystarczy kupić tylko jedną sztukę buta (jeśli jest taka możliwość).

Początkowo psu może być trudno chodzić w butach, ponieważ nie jest to dla niego naturalna sytuacja. Ale po kilku spacerach powinien się już przyzwyczaić. Ważne, aby kupić buty jak najbardziej wygodne, żeby nasz pies chciał w nich chodzić. Obecnie firmy oferują różne fasony i rozmiary dobrane do każdej rasy. Wybór jest szeroki, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla swojego czworonoga.

Psie obuwie pozwoli dłużej cieszyć się zabawą na śniegu i zimowymi spacerami. Jeśli widzisz, że niedługo po wyjściu z domu Twój pies zaczyna kuśtykać, a po powrocie ze spaceru ma rany na łapach, rozważ dla niego zakup zimowych butów.

Blog zdrowy pies

redakcja serwisu Każdy pies zasługuje na wyjątkowe traktowanie, dlatego wspólnie ze sklepem miesodlapsow.pl pragniemy podzielić się z Wami naszą wiedzą