Drzwiczki dla psów
4 września 2017

Drzwiczki dla psów

Nasi ulubieńcy, mimo że lubią nam towarzyszyć w każdej sytuacji i najchętniej nie odstępowaliby nas nawet na krok, to jednak – podobnie jak my ludzie – również psy mają swój rytm dnia i swoje sprawy, którymi się zajmują, nawet, jeżeli jest to tylko popatrzenie się przez okno lub poszczekanie na przechodzących za płotem ludzi.

Drzwiczki stanowiące autonomiczne przejście dla psa, niezależne od drzwi dla ludzi przywędrowały do nas z USA, gdzie od dziesięcioleci dom jednorodzinny jest najpopularniejsza formą zamieszkiwania. Z czasem, gdy również i u nas rozpoczął się proces suburbanizacji coraz więcej właścicieli psów stanęło przed dylematem jak zapewnić psu swobodne wyjście na dwór bez konieczności ciągłego, samodzielnego otwierania mu drzwi lub pozostawienia ich otwartych. O ile sama idea pozostawiania przejścia dla zwierząt – np. w formie dziury w ścianie – sięga jeszcze do czasów starożytnych, jednak w latach pięćdziesiątych pojawiło się powszechnie dostępne rozwiązanie przeznaczone dla właścicieli domów jednorodzinnych – drzwiczki dla psa. Jest to zaczepiona od góry klapka montowana w wyciętym otworze, najczęściej w drzwiach wejściowych. Można ja oczywiście wykorzystać również w drzwiach balkonowych lub ogrodowych.

Główne obawy osób rozważających wprawienie osobnego przejścia dla psa stanowią bezpieczeństwo i ogrzewanie domu. Jeżeli decydujemy się na zakup przejścia dla zwierząt warto kupić dobrej, jakości drzwiczki z certyfikatami bezpieczeństwa. Większość drzwiczek posiada możliwość zablokowania otwarcia, jednak tylko te z certyfikatami bezpieczeństwa stanowią równie dobre zabezpieczenie domu jak normalne drzwi wejściowe. Nie zapominajmy też, że przejście dla psa montujemy w domu, który i tak jest ogrodzony i najczęściej posiada alarm. Nie powinniśmy się również obawiać o mróz czy wilgoć. Wszystkie modele drzwiczek dla psa do montażu w drzwiach zewnętrznych zapewniają odpowiednia izolacje termiczną.

Jak widać, o ile mieszkamy domu jednorodzinnym lub mamy duży balkon to wstawienie specjalnych drzwiczek dla naszego pupila może być idealnym rozwiązaniem. Nie powinniśmy się tez martwić o bezpieczeństwo, jak już wspomnieliśmy większość drzwiczek jest zamykanych. Na pewno natomiast sprawią sprawia one naszemu pupilowi dużo przyjemności i zapewnią nieskrępowaną wolność przemieszczania się.

Blog zdrowy pies

redakcja serwisu Każdy pies zasługuje na wyjątkowe traktowanie, dlatego wspólnie ze sklepem miesodlapsow.pl pragniemy podzielić się z Wami naszą wiedzą