Pies hotel.
27 lipca 2017

Wakacje z psem – nocleg

Opisywaliśmy już wyzwania które mogą się pojawić podczas przygotowań lub w trakcie wakacyjnego wyjazdu z naszym czworonogiem. Oprócz samego podjęcia decyzji o podróżowaniu z psem oraz zapewnienie całej rodzinie i jej ulubieńcowi odpowiednich warunków transportu, niezwykle ważnym elementem wakacyjnego wyjazdu jest również sam pobyt na miejscu.

Jeżeli jedziemy na wakacje w miejsce w które możemy podróżować wspólnie z naszym psem okazuje się że mamy dwie opcje – zostawić jednak naszego pupila w domu z jakimś opiekunem lub w hotelu dla psów, oraz drugą opcję czyli zabrać go ze sobą. Jeżeli decydujemy się na wspólne wakacje z psem powinniśmy zawczasu rozeznać się w ofertach pobytowych w miejscach tolerujących czworonożnych gości.

Co do zasady we wszelkich gospodarstwach agroturystycznych nie będzie problemu z zabraniem ze sobą psa, wynika to chociażby ze specyfiki miejsca, gdzie obecność zwierząt nie jest niczym nadzwyczajnym, w niczym również nie przeszkadza. Na drugim końcu skali mamy wszelkie oferty all inclusive w krajach śródziemnomorskich gdzie z zasady zwierzęta nie są przyjmowane.

W prywatnie wynajmowanych kwaterach oraz mniejszych hotelach, wynajmowanych na własna rękę i nie mających kontraktów z sieciami turystycznymi, zazwyczaj nie ma problemu ze znalezieniem oferty przyjaznej dla podróżujących razem z psem. Nawet popularne wyszukiwarki ofert wynajmu oferują już wyszukiwanie oferty przyjaznej czworonogom. Oczywiście dużo łatwiej będzie znaleźć miejsce tolerujące psy w typowo turystycznych rejonach niż w dużym mieście, jednak nawet decydując się na weekendowy wypad do niego miasta z pewnością znajdziemy coś dla siebie i naszego psa. Sugerujemy wówczas nie szukać hotelu w kamienicy w centrum miasta, zamiast tego skupić się na wynajmie pokoju w domkach.

Jak widać wakacyjny wyjazd spędzony wspólnie z naszym  pupilem wcale nie musi być skomplikowanym przedsięwzięciem logistycznym. Wystarczy odpowiednio wcześniej zrobić rozeznanie oraz dopiąć wszystkie sprawy związane z wynajmem i pobytem naszego psa jeszcze przed wyjazdem, tak aby na miejscu nic nas nie zaskoczyło.

Blog zdrowy pies

redakcja serwisu Każdy pies zasługuje na wyjątkowe traktowanie, dlatego wspólnie ze sklepem miesodlapsow.pl pragniemy podzielić się z Wami naszą wiedzą